NASZE PRZEDSZKOLE


  O nas

Pracownicy przedszkola

 

 

 

 

      STRONA GŁÓWNA


 

WITAJ SZKOŁO !

4 września 2017 roku rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Uroczysta inauguracja nowego roku odbyła się w budynku szkolnym przy ul. Młodzieżowej 1. Po wprowadzeniu sztandaru i zaśpiewaniu hymnu państwowego zabrała głos dyrektor szkoły Pani Bożena Balewska, która powitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły i uczniów, a następnie przedstawiła wicedyrektorów: Panią Joannę Stępniak, Panią Agnieszkę Nowak i Pana Pawła Donderowicza. Po wystąpieniach gości została przedstawiona bardzo interesująca część artystyczna, tematycznie związana z wakacjami i szkołą

 

Oglądaj: filmik 1 filmik 2  filmik 3  filmik 4


SADZENIE ŻONKILI

Sadzenie żonkili odbyło się w dniu 11 października na poletku żonkilowym przed budynkiem Z.S.P w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 1 w ramach akcji charytatywnej "Pola Nadziei". Kwiaty zostaną przekazane darczyńcom, a zebrane pieniądze  Licheńskiemu Hospicjum. Dziękujemy naszym uczniom za pomoc i zaangażowanie.

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE

Podczas uroczystości P. dyrektor na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud, życzliwość, kreatywność i współpracę oraz przekazała najlepsze życzenia. Życzenia przekazali również zaproszeni goście: burmistrz MiGŚ Pan Mariusz Zaborowski, ks. prałat Leszek Rybka i przedstawiciele Rodziców. Następnie zostały wręczone nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Druga część obchodów DEN odbyła się w MGOK-u, gdzie po części oficjalnej wystąpił kabaret "Afera". Artyści z dużą łatwością nawiązali kontakt z publicznością, a Panowie: Mariusz Zaborowski i Stanisław Chrzanowski wykazali się zdolnościami estradowymi. Trzecia część to spotkanie towarzyskie, które zakończyło ten bardzo uroczysty Dzień.

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5   filmik 6   filmik 7


WYCIECZKA DO DREZNA

W dniu 21 października 2017r. 45 uczniów, uczestniczyło w jednodniowej wycieczce turystycznej do Drezna. Wycieczka została zorganizowana przez germanistkę Panią Marzenę Bauman w ramach cyklu "Poznajemy niemieckie miasta". Turyści zwiedzili w stolicy Saksonii najważniejsze obiekty mające ścisły związek z historią Polski,
a także muzeum malarstwa "Starych Mistrzów".

 


WIELKIE GOTOWANIE

Dzień 19 października okazał się być dniem pełnym wrażeń dla dzieci z grupy " Pszczółki", a to za sprawą mini warsztatów kulinarnych, zorganizowanych przez właścicieli restauracji Mozaikowy Piec-Państwa Deręgowskich. Swoje kulinarne umiejętności dzieci szlifowały pod okiem samych profesjonalistów. Podczas wspólnego gotowania z szefem kuchni P. Krystianem i p. Mateuszem Przedszkolaki zgłębiali tajniki zdrowej kuchni. Uczyli się robić zupę- krem z dyni. Ponadto przekonali się, że chipsy mogą być nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe. Szczególnie smakowały im te z marchewki i jarmużu. Cóż to były za emocje... A efekt końcowy? Nie do opisania. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku!!! Gotowa zupa, wyglądała wyśmienicie i smakowała wybornie.
                                                                                                           Dziękujemy


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Pszczółek i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Bożena Balewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, maskotkę oraz mały słodki upominek.

.

 


UROCZYSTY APEL

XCIX ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości     czytaj

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3


                                                            DZIEŃ GERMANISTY
13 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ślesinie odbył się po raz kolejny Dzień Germanisty. W dniu tym młodzież prezentowała kulinaria, modę i kąciki tematyczne państw niemieckojęzycznych. Ocena prac przebiegała wg. następujących kryteriów: prezentacja przy udziale języka niemieckiego, wizualizacja wylosowanego państwa, a także kreatywność i fantazja. Jury, w którym m.in. uczestniczyła po raz trzeci Pani dr Elmhorst z Niemiec, miała trudne zadanie w ocenie wykonanych prac uczniów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży ciasta zostaną przekazane na cel charytatywny, a mianowicie na Dom Dziecka w Nowym Świecie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!!!


PROJEKT UE

"Kopalnia kompetencji-rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI"

.

NAKRĘCONA GMINA

W dniach 16 – 17 października uczniowie klas drugich i trzecich (oddziałów gimnazjalnych ) pod opieką p. Marty Kaneckiej uczestniczyli w projekcie „Warsztaty filmowe i telewizyjne NAKRĘCONA GMINA – edukacja artystyczna młodzieży”

czytaj  więcej


JARMARK  BOŻONARODZENIOWY

14 grudnia 2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 1 odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie sprzedawali własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne. Nie zabrakło również łakoci świątecznych. Młodzież wykazała się kreatywnością. Pozyskany dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz Hospicjum w Licheniu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują nauczyciele j. niemieckiego p. M. Baumann i p. P. Baum.


ZUMBA

Podczas lekcji uczymy się, w czasie przerw tańczymy. filmik 1 filmik 2  filmik 3


WIGILIA W SZKOLE

Wigilia w szkole przebiegała bardzo uroczyście. Po trzeciej godzinie lekcyjnej zebrała się społeczność szkolna i zaproszeni goście w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Bożena Balewska przekazała wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Życzenia przekazali również: burmistrz Miasta i Gminy Ślesin p. Mariusz Zaborowski, przewodniczący Rady p. Stanisław Chrzanowski oraz ks. prałat Leszek Rybka. Następnie, na tle świątecznej dekoracji, uczniowie przedstawili scenki z narodzenia Jezusa, grali na instrumentach i śpiewali kolędy. Wigilie klasowe zakończyły  szkolny dzień, będący swego rodzaju preludium do rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5


AKCJA "WZOROWA ŁAZIENKA".

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do akcji pod nazwą „Wzorowa Łazienka”, która została zorganizowana w celu promocji edukacji w zakresie higieny. Opiekunami programu były: p. Beata Kaczorkiewicz, p. Donata Kaźmierska oraz p. Elżbieta Jakubowska. Zadaniem uczniów klas I – VII było przygotowanie graficznego projektu przyjaznej łazienki szkolnej. Uczniowie oddali wiele prac plastycznych, które można było obejrzeć pod adresem www.wzorowalazienka.pl/galeria/12265. Mieliśmy naprawdę piękną galerię! Internauci mogli głosować na dodane do programu i opublikowane na stronie internetowej galerie z pracami. Oddano 1125 głosów, które organizatorzy akcji dzielili przez liczbę uczniów uczących się w szkole (467 osób), zatem z głosowania otrzymaliśmy 3 punkty. Nasza punktacja zwiększyła się o 100 poprzez wywieszenie na terenie szkoły plakatów, które promowały program. Dnia 21 listopada 2017 r. zorganizowana została również akcja promująca Światowy Dzień Toalet. Organizator programu „Wzorowa Łazienka” przyznał nam za to 1000 punktów. Ogółem szkoła zdobyła 1103 punkty i zajęła 241. miejsce spośród ponad 800 szkół.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ORAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI GŁOS NA NASZE PROJEKTY
                                                     Koordynatorki programu    

                                                         

                                                      


ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH I PAPIERNICZYCH

W miesiącach styczniu i lutym odbyła się na terenie naszej szkoły zbiórka artykułów żywnościowych i papierniczych. Artykuły te przeznaczone zostały dla wychowanków Domu Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich. W akcję zaangażowali się uczniowie całej szkoły wraz z rodzicami. Otrzymaliśmy również nowe plecaki, torby podróżne oraz piłki od Banku Spółdzielczego w Ślesinie. Koordynatorami akcji były nauczycielki: Donata Kaźmierska, Katarzyna Grzelak, Anna Rajczyk oraz Lilianna Guźniczak. Dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie w dniu 9 marca 2018r. artykuły zostały przewiezione busem i przekazane wychowankom domu dziecka.
DZIĘKUJEMY UCZNIOM, ICH RODZICOM, BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU W ŚLESINIE ORAZ URZĘDOWI MIASTA I GMINY W ŚLESINIE


8 marca - Święto Kobiet

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Z tej okazji szkolne koło teatralne SCENA przygotowało część artystyczną dedykowaną wszystkim Paniom i dziewczyną w naszej szkole. Na program złożyły się wiersze, piosenki i skecze kabaretowe, które wywołały salwy śmiechu.

 

Oglądaj: filmik 1    filmik 2     filmik 3    filmik 4    filmik 5


ZUMBA TO NASZA SPECJALNOŚĆ        filmik 1    filmik 2    filmik 3  


W dniu 15 marca w Konińskim Domu Kultury odbyło się Sportowe Zakończenie Roku 2017. Wyróżnieni zawodnicy, trenerzy i działacze otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczał Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki, Wiesław Steinke – Przewodniczący Rady Miasta oraz z-cy prezydenta Sławomir Lorek i Sebastian Łukaszewski. Wśród nagrodzonych został uczeń naszej Krzysztof Martynowicz - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Samuraj Konin. Klasa V,,b"
Osiągnięcia ucznia Krzysia w 2017 roku
02.12.2017, Konin
VI Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Ju-Jitsu Grappling
Krzysztof Martynowicz - III miejsce w kat. młodzik +70kg
21.10.2017, Zielona Góra
XXI Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu
Krzysztof Martynowicz - III miejsce w konkurencji GRAPPLING w kat. -72kg
25.03.2017, Konin
II Puchar Wiosny Ju-Jitsu
Krzysztof Martynowicz - I miejsce w kat. młodzik -70kg


 

 

 

 

 

    OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW


  Konkursy

  Sport