NASZE PRZEDSZKOLE


  O nas

Pracownicy przedszkola

 

 

 

 

      STRONA GŁÓWNA


 

WITAJ SZKOŁO !

4 września 2017 roku rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Uroczysta inauguracja nowego roku odbyła się w budynku szkolnym przy ul. Młodzieżowej 1. Po wprowadzeniu sztandaru i zaśpiewaniu hymnu państwowego zabrała głos dyrektor szkoły Pani Bożena Balewska, która powitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły i uczniów, a następnie przedstawiła wicedyrektorów: Panią Joannę Stępniak, Panią Agnieszkę Nowak i Pana Pawła Donderowicza. Po wystąpieniach gości została przedstawiona bardzo interesująca część artystyczna, tematycznie związana z wakacjami i szkołą

 

Oglądaj: filmik 1 filmik 2  filmik 3  filmik 4


SADZENIE ŻONKILI

Sadzenie żonkili odbyło się w dniu 11 października na poletku żonkilowym przed budynkiem Z.S.P w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 1 w ramach akcji charytatywnej "Pola Nadziei". Kwiaty zostaną przekazane darczyńcom, a zebrane pieniądze  Licheńskiemu Hospicjum. Dziękujemy naszym uczniom za pomoc i zaangażowanie.

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE

Podczas uroczystości P. dyrektor na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud, życzliwość, kreatywność i współpracę oraz przekazała najlepsze życzenia. Życzenia przekazali również zaproszeni goście: burmistrz MiGŚ Pan Mariusz Zaborowski, ks. prałat Leszek Rybka i przedstawiciele Rodziców. Następnie zostały wręczone nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Druga część obchodów DEN odbyła się w MGOK-u, gdzie po części oficjalnej wystąpił kabaret "Afera". Artyści z dużą łatwością nawiązali kontakt z publicznością, a Panowie: Mariusz Zaborowski i Stanisław Chrzanowski wykazali się zdolnościami estradowymi. Trzecia część to spotkanie towarzyskie, które zakończyło ten bardzo uroczysty Dzień.

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5   filmik 6   filmik 7


WYCIECZKA DO DREZNA

W dniu 21 października 2017r. 45 uczniów, uczestniczyło w jednodniowej wycieczce turystycznej do Drezna. Wycieczka została zorganizowana przez germanistkę Panią Marzenę Bauman w ramach cyklu "Poznajemy niemieckie miasta". Turyści zwiedzili w stolicy Saksonii najważniejsze obiekty mające ścisły związek z historią Polski,
a także muzeum malarstwa "Starych Mistrzów".

 


WIELKIE GOTOWANIE

Dzień 19 października okazał się być dniem pełnym wrażeń dla dzieci z grupy " Pszczółki", a to za sprawą mini warsztatów kulinarnych, zorganizowanych przez właścicieli restauracji Mozaikowy Piec-Państwa Deręgowskich. Swoje kulinarne umiejętności dzieci szlifowały pod okiem samych profesjonalistów. Podczas wspólnego gotowania z szefem kuchni P. Krystianem i p. Mateuszem Przedszkolaki zgłębiali tajniki zdrowej kuchni. Uczyli się robić zupę- krem z dyni. Ponadto przekonali się, że chipsy mogą być nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe. Szczególnie smakowały im te z marchewki i jarmużu. Cóż to były za emocje... A efekt końcowy? Nie do opisania. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku!!! Gotowa zupa, wyglądała wyśmienicie i smakowała wybornie.
                                                                                                           Dziękujemy


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Pszczółek i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Bożena Balewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, maskotkę oraz mały słodki upominek.

.

 

    OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW


  Konkursy

  Sport